Поредният случай на жестокост към бездомните животни завърши със смъртта на майката и девет новородени.
Кучето е заведено във ветеринарна клиника, но за съжаление не е могло да бъде спасено.
“Кучето беше намерено в района на автогарата. Кучето беше цялото в пияна, видимо беше натровено”, каза за bTV Янко Янков, който е открил кучето.
“Това е абсолютно натравяне. То беше с гърчове, тремор, пияна по устата. След като успокоихме гърчовете направихме ехография и видях, че кучето е в напреднала бременност. В последствие се оказва, че хора са обгрижвали това куче”, каза ветеринарният лекар Николай Каснаков.
Той подчерта, че често се случва при него да се водят блъснати кучета или натровени.
“По-голяма част от средствата за лечение се поемат от доброволци”, каза д-р Каснаков.
Кучето е абортирало пет от бебетата си, а след това със секцио са извадени две починали кучета и две в тежко състояние, които в последствие са загинали.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие
