На пореден протест срещу бежанския център излизат жители на Харманли. Регистрационно-приемателният център е най-големият в страната. Той е с капацитет от 1676 души, като бе намален от 2500. Въпреки това жители на града настояват капацитетът да е до 400 души, колкото са в момента настанените. Искат също там да се приемат предимно семейства. В момента повечето от чужденците са млади мъже.
Наскоро в Харманли бе открито звено на жандармерията, като около 15- на униформени следят денонощно за реда в града. Протестът предвижда от 12 до 13 ч. днес булевардът пред центъра да бъде затворен за движение. Това на практика ще пречи на трафика към магистрала „Марица” и алтернативния международен път.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие