Жители на врачанското село Лиляче се самоорганизираха и сами запълват дупките по улиците си.
„Идеята се зароди преди един месец от нашия съселянин Найден Дочев. И ние по младите имаме група във Фейсбук, там организирахме населението и всеки помага кой с каквото може“, казва Мирослав.
По думите на мъжа дупките са n на брой и не могат да уточнят още колко са.
„Затваряме ги тука тия кратери, защото си счупихме колите, а и има предпоставки за катастрофи, децата също играят тук с колелета. Няма какво да чакаме АПИ или общината“, казва и Иван пред БТВ.
Според хората най-дълбоката дупка е на изхода на селото, а дълбочината й е към 20 см.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ