Жителите на седем села от Община Балчик излизат на протест заради безводие, което продължава с дни.
„Проблемът е от години. Решение нямаме. Спират ни водата, правят каквото искат и не ни дават никакви обяснения“, посочи Красимир Георгиев, кмет на село Сенокос.
„Не можеш да се справиш без вода. Не става да взимаш постоянно от магазина – много е скъпо“, казват протестиращите.
От ВиК дружеството обясняват, че причината за спиранията е старата водопреносната система и планират подмяната ѝ, съобщи БТВ.
В протеста се включват и представители на фирми от хранително-вкусовата промишленост. Безводието за тях е изключително критично, тъй като ги принуждава да спират производствения процес с дни.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 22:50 Твърдения за агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка е изритал баща на Гребната база ВИДЕО
- 21:00 „Дайте IBAN да преведа за найлони": Шофьор избухна с ироничен апел към общината