Животът тук е много различен, не знаем кой ден, колко е часът… Думите са на Грета.
Хората са много работливи, не остава и ден без да свършат нещо, а в същото време никой не се оплаква от това, че нещо му тежи, допълва я Христина.
И двете момичета са част от проекта "Резиденция баба". От София са, но решават да отидат на село, да се научат на къщна работа, да точат селските баници, да нижат пипера, да… обичат.
А покрай тях самотната баба Цеца е щастлива: "Да се почувствам и аз малко горда, като дъщери са ми. Даже на Грета й казвам: "Дай тука ще ти намерим… Има момчета всякакви". А тя ми се смее"!
А много от младите българи нямат представа как се живее на село. Немалко баби и дядовци пък се чувстват самотни в обезлюдяващите ни села.
Един проект – "Фабрика за идеи" иска да промени това и изпраща млади хора от града да поживеят на село: Селски живот като песен! Има ли кой да я пее в претъпкана София?
Източник: "Дойче веле"
Прочетете още
- 21:02 СДВР отрече пред GlasNews 14-годишното момче, паднало от парапет на НДК, да е било бутано* СНИМКИ
- 17:16 Секс скандал между асистент и студентки хвърля сянка върху Факултета по математика на СУ ЧАТОВЕ
- 20:00 Хиляди евро за лечение: Жена обвини търговка в измама с болно куче СНИМКИ
- 15:00 Плакатна война: Афиши на Веселин Маринов "заглушиха" детски концерт и юбилей на дует "Мания" в Карлово