Полицейски служители прекратиха дефилето на кукерската група в благоевградския квартал "Струмско". Всяка година на 14 януари, маскирани като кукери, десетки дефилират по улиците в квартала, за да прогонят злите сили.
И тази година те спазиха традицията, като се опитваха да се движат на разстояние един от друг, за да не нарушават противоепидемичните мерки, съобщи 24 часа.
Пристигнали обаче полицаи по сигнал, че има голямо струпване на хора.
Сурвакарската група е била помолена от полицейските служители да прекрати дефилето по улиците на квартала, защото не се спазват предписанията на здравния министър и кмета на Благоевград.
До санкции не се е стигнало, тъй като маскираните са се съобразили и са се разотишли доброволно, казаха от полицията.
Снимката е илюстративна
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил