Арестуваният за хулиганство Петър Кърджилов е отказал да го тестват за дрога и алкохол. Той бе отведен в Първо районно управление на СДВР, където е задържан. Там е задържана и възрастната жена, която беше нападната и залята с вода на "Орлов мост" от Кърджилов.
На Петър Кърджилов е повдигнато обвинение за хулиганство с особена дързост и циничност, съобщи БНТ, позовавайки се на източници от прокуратурата. Бившият PR на бившата кметица на столичния район "Младост" Десислава Иванчева е отказал да бъде изследван за съдържание на алкохол и наркотици в кръвта. Той е задържан за 72 часа и предстои да се прецени дали да бъде искана от съда постоянна мярка "задържане под стража".
Облечен с жълта жилетка, бившият пиар на Иванчева крещеше на пенсионерката "Марш оттук!", когато тя му отвърна с бастуна си в опит да се защити.
Кърджилов се опита да привлече вниманието с крясъци, че го отвеждат и че го боли, след като му поставиха белезниците.
Зам.-шефът на охранителната полиция комисар Тони Тодоров обаче обясни, че арестът му е проведен по всички правила, а белезниците са сложени заради агресивното му поведение. Комисар Тодоров заяви, че ще се изясни имало ли е провокация.
Протестиращ нападна жена на Орлов мост в ефир, задържаха го ВИДЕО
Прочетете още
- 17:43 Коледно чудо в „Селена": лекари посрещнаха шест празнични бебета – сред тях и малък „победител"
- 17:00 Столичани предупреждават: Мъж краде колела в квартал „Младост"
- 16:00 Фалшиви евробанкноти плъзнаха в наш град СНИМКИ
- 22:00 Семейството на загиналата в ПТП Божидара: Присъдата е болезнено ниска - 2,5 години
