Време е за стягане на цялата система, пълно разбиране на мерките и работа на всички като един екип. Това каза пред журналисти в Шумен министърът на здравеопазването д-р Костадин Ангелов.
Министърът се срещна с областните управители на Шумен и на съседните области, с Областния щаб, с директорите на РЗИ-Шумен и на съседните области, както и с директорите на болниците в съседните области.
"Ситуацията в Шумен е изключително сериозна, леглата са изчерпани. Ще бъдат разкрити нови отделения в Държавната психиатрична болница. От многопрофилната болница ще бъдат изпратеви лекари.", заяви проф. Ангелов.
Той отново призова хората да не пият антибиотици, без да са им предписани и да не прекаляват с лекарствата. Обясни, че дори един аспирин или парацетамол могат да доведат до смърт, ако не се взимат както трябва.
Прочетете още
- 19:00 Докато едни убиват, други спасяват: България в седем дни ВИДЕО
- 15:01 Задигнаха акумулаторната кола на малко дете дни след рождения му ден СНИМКИ
- 18:00 Как изглежда домът на скулптор с вдъхновение като от приказките? Ето така СНИМКИ
- 16:13 Стършел ужили мъж на пътя за Варна, Спешна помощ го пресрещна за минути СНИМКИ