Десетки нарушения установиха полицейските служители при специализирана акция за контрол на пътното движение в Софийска област.
В рамките на проведената вчера специализирана полицейска операция бяха проверени 310 моторни превозни средства и 375 водачи и пътници, като 24 от проверките бяха извършени в условията на линеен контрол.

По време на акцията е задържан водач, управлявал автомобил с 1,96 промила алкохол.

Сред най-често констатираните нарушения са:

???? 47 случая на неизползване на обезопасителен колан или защитна каска;
???? 3 случая на неизползване на детска обезопасителна система;
???? 16 технически неизправни автомобила;
???? 2 водачи, използвали мобилен телефон по време на управление;
???? 2 автомобила без задължителна застраховка „Гражданска отговорност“;
???? 1 неправоспособен водач;
???? 1 пешеходец, движещ се по пътното платно.

Установени са и 10 тежки нарушения, които създават сериозен риск за пътната безопасност, сред които неспиране на знак Б2, движение в лентата за принудително спиране и преминаване на червен сигнал на светофар.
За нарушенията са съставени 14 акта, наложени са 126 глоби с фиш, връчени са 77 електронни фиша, 2 наказателни постановления и 5 заповеди за прилагане на принудителни административни мерки.
???? Контролът по пътищата продължава.