10-годишно момченце е с изгаряния, след токов удар на площадка за игра във Великотърновско. Инцидентът е станал във село Миндя в петък. Момченцето е допряло ограда под напрежение след повреда в осветително тяло, монтирано над баскетболен кош.
"Около 21 часа ни се обадиха, че Христомир е бил ударен от ток. Веднага с мой приятел дойдохме на мястото”" разказа Николай Гагов - бащата на пострадалото дете.
"Една майка беше до детето и му държеше ръчичката. Останах до него, а мой приятел извади фазомер и видя, че наистина има ток по мантинелата, която е основата на баскетболния кош", каза още той пред Нова тв.
"В момента състоянието на детето е добро. Има изгаряния по ръцете, по гърдите и по краката. Днес ще го изпишат от болницата", допълни бащата на пострадалото дете.
10-годишно момче е в болница след токов удар!
"Съжалявам за случилото се. Извинявам се и на родители и на близките на детето", заяви кметът на село Миндя Иван Иванов.
"Аз съм кмет и кметски наместник, в зависимост от закона, от 2003 г. Кошът съм го заварил още оттогава. Единствено сме подменяли елементи и сме го боядисвали преди години. Няма документи за поставянето му", посочи той. И допълни: "Смятам, че след като има такъв инцидент, нещата не са според изискванията".
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол