На днешния редовен брифинг на Кризисния щаб ген. Венцислав Мутафчийски се възмути искрено за "събора" на Витоша през вчерашния почивен ден и онези, които "цял блок" разхождат едно куче...
"Вчера все едно имаше събор на Витоша. Ще се обърнем към градоначалника да затвори пътя натам", закани се генералът.
"Парковете и градинките са затворени. Аз също разхождам кучето си, но в ранните и късните часове на денонощието. Това е да носиш отговорност за себе си и другите. Какво е това нещо да си разхождаш кучето по цял ден и цял блок да разхожда едно куче?", попита ядосан той.
Транспортът за Витоша е спрян още в петък, уточни по-късно кметът на София Фандъкова. Но... софиянци така или иначе намират начин да нарушават забраните с личния си транспорт.
В същото време софиянци се разгневиха на съгражданите си, които също във вчерашния почивен ден "нападнаха" улицата със същото име като планината - "Витошка":
Само че ако ти се разболееш, ще плащаме за лечението ти всички ние, малоумните тъпаци, дето не сме на Витошка и си седим вкъщи.
Еее живеещите в центъра на София са над нещата.
Боже господи и тук военни камиони ще извозват трупове, ненормална нация сме! При това което е само на 850 км от нас?
Явно при българина няма средно положение - или свободия или робство.
Военно положение, граничещо с диктатура, му трябва на народа и ще се научат.


Снимки: Забелязано в София
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща