Цели два месеца Гребната база в Пловдив не беше на себе си. Самотна, тиха и тъжна. Нямаше ги нито спортистите, нито разхождащите се под ръка пенсионери, нито се чуваше детски смях, даже рибите замряха... Гребната беше забранена зона.
Сега обаче - почти две седмици след като нормалното се завърна, заедно с хората се събуди и природата. Рибите в канала се надпреварват да дефилират под радостните възгласи на пловдивчани, глухарчетата, акацията и тревичките се борят за вниманието на разхождащите се, а бистрата се радват на алъш-вериш...
Казват, че водата отмива всички проблеми. Поне за няколко часа това ще се случи с десетките пловдивски семейства, които са на Гребната в този момент...















Снимки: Нели Пиринчева
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума