Понякога каквито и мерки да се предприемат, шофьорите намират начини да ги заобиколят. Такъв е случаят и с бившата "отсечка на смъртта" - Кресненското дефиле.
Именно, за да спре да бъде такава отсечката там бяха поставени колчета между двете ленти. С тях се целеше да намалеят рисковите изпреварвания и съответно тежките челни удари.
От кадри на видеорегистратор става ясно, че на забързан шофьор въобще не му пука за тази мярка. Той издебна малко по-голямо разстояние между колчетата и изпреварва камион. Водачът остава над 10 секунди в насрещното, докато намери подходящо място, за да се върне в лентата си.
За щастие случаят се разминава без инцидент, но дали и другият път ще бъде така.
Според потребители при по висока скорост на камиона в насрещното можеше да се стигне до трагедия.
Хората се надяват автора на кадрите да подал и сигнал към компетентните органи. Така нарушителят да си получи заслуженото.
Кадри: Лудостта по пътищата на България. Нека я спрем заедно.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол