Ремонтът по магистрала „Тракия“ между 184-ти и 208-ми км. в района на Стара Загора ще бъдат удължен до края на юли. Остава и временна организация на движението по обходния маршрут през околовръстния път на Стара Загора.
Това стана ясно от заповед на Агенция "Пътна инфраструктура" от 18 юни т.г.
Ремонтът на 23-километровата отсечка от пътния възел край село Свобода до Стара Загора започна на 23 април и първоначално бе обявено, че ще приключи до края на юни .От прессъобщение на община Стара Загора става ясно, че срокът е удължен до 30 юли със заповед на Агенция "Пътна инфраструктура". Обходният маршрут на „Тракия“ остава през село Ракитница и Околовръстен път на Стара Загора.
Запазва се и въведената временна организация на движението при пътен възел Стара Загора - Кольо Ганчев и пресичането на Републикански път I-5 Стара Загора- Димитровград и път II-66 (Околовръстен път).
Движещите се по път I-5 (направлението АМ „Тракия"- София) остават с предимство, а транспортните потоци по Околовръстния път на Стара Загора остават с второстепенно направление.
При възможност да се използват алтернативни маршрути през Подбалканския път или през Димитровград и магистрала „Марица“.
Ремонт свърши, друг започва. Затварят 23 км от магистрала "Тракия"!