Община Габрово обяви, че отменя тържествения ритуал по отбелязване на Националния празник 3 март на връх Шипка.
Промяната се налага по препоръка на главния държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев, уточняват от общината.
Според доц. д-р Ангел Кунчев струпването на голямо множество хора от различни населени места крие риск от разпространяване на COVID-19.
В памет на загиналите за свободата на България на 3 март в Габрово от 09:30 ч. ще бъде отслужена панихида в храм "Успение на Пресвета Богородица", а в 10 ч. ще бъде издигнат националният флаг на пл. "Възраждане".
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща