Камбаните на всички православни храмове биха силно в знак на борбата с коронавируса. Камбаните на всички храмове започнаха да бият точно в 21 часа в продължение на 20 минути, предаде репортер на Glas.bg
Известна е благодатната лекуваща сила на камбанния звън. В по-ново време има и научни проучвания, които потвърждават мощното целителното въздействие на звъна от църковните камбани. По традиция в Православната църква по време на големи епидемии от заразни болести е благославяла ежедневното биене на камбаните.
Патриарх Неофит отправи молитва за изцелението на българския народ от коронавируса, но отново не призова миряните да не посещават църквите, за да не се събират много хора на едно място.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща