Кралят на Норвегия Харалд V е хоспитализиран заради инфекция, съобщи пресслужбата на двореца.
„Негово Величество се намира в болнични и е настанен в Националната клиника. Кралят е диагностициран с инфекция, която трябва да бъде лекувана и затова ще остане няколко дни в болница. Състоянието му е стабилно“, се казва в съобщението.
Очакваше се кралят да участва днес в отбелязването на Деня на освобождението на Норвегия от германска окупация и на Националния ден на ветераните, който се отбелязва на 8 май, но поради заболяването си той ще пропусне тържествената церемония, която по традиция се провежда в средновековната крепост Акерсхус в Осло. В мероприятията ще участва престолонаследникът принц Хокон.
Крал Харалд V е на 86 г. През 2022 г. той беше хоспитализиран отново заради инфекция.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив