Млад мъж от Попово е с опасност за живота след неправилно боравене с открит огън. Той получил 70 % изгаряне по тялото и е настанен във Военната болница във Варна, съобщиха от ОД на МВР – Търговище.
Инцидентът е станал на 13 септември десет минути след полунощ. 37-годишният мъж, който водел клошарски начин на живот. Открит е в изоставен строителен обект - бъдещ жилищен блок, който вероятно обитавал. По предварителни данни мъжът е запалил огън и не го е загасил надеждно, заспал е край него и се е стигнало до инцидента.
Обгорели са били дрехите му, както и части от тялото. Настанен е за лечение във Варна. Състоянието му и днес продължава да е тежко. Опасността за живота му не е отминала, допълниха от пресслужбата на полицията. Назначена е пожаро-техническа експертиза. Случаят се разследва в досъдебно производство.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно