За четвърти пореден път Медицински университет – Пловдив зае първо място, заедно с МУ-София, в Рейтинговата система на висшите учебни заведения за 2021 година в направление „Медицина". Наградата беше връчена на Ректора на университета проф. д-р Мариана Мурджева от ръководителя на консорциума, който обновява данните в рейтинговата система – Георги Стойчев.
Като представи наградата на Ректорски съвет, проф. Мурджена се обърна към колегите си с думите:
„Скъпи колеги, Благодаря на всички Вас, които с вдъхновение, ентусиазъм и разбиране за отговорната си роля като преподаватели и професионалисти допринесохте за този успех. Огромна благодарност на учените от МУ-Пловдив, както и на нашите студенти, които ни вдъхновяват. Тази награда е не само гордост и привилегия, тя ни задължава да работим още повече и да продължим да бъдем най-добрите.“
„Академичните оскари" се връчват за шеста поредна година.


Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 16:29 16-годишно момиче от София е в неизвестност, близките му търсят помощ