Спасители от Ловеч и Троян търсиха мъж в Стара планина цяла нощ и тази сутрин. По непотвърдена информация той изчезнал след свада с групата, с която пътувал с автомобил. Били спрели в района на Беклемето, когато станала разпрата и в състояние на афект мъжът побягнал в тъмното.
Днес около 10.30 часа той бил открит южно от връх Жална, съобщи командират на троянските спасители Христо Сливков. "Жив и здрав е - в добро състояние", каза още той, съобщи 24 часа.
В нощното дирене са участвали петима спасители от ловешкия отряд и девет от троянския. След като мъжът не бил открит до четири часа сутринта, акцията била прекратена. На развиделяване била подновена като на терен имало 4 души от Ловеч и шестима от Троян.
Беглецът е 46-годишен и е от София. Според Сливков проблемът при него бил психологически, житейски неуредици довели до нервния срив.
Снимката е илюстративна
Прочетете още
- 18:05 Карайте внимателно! Порой и град заляха АМ "Тракия" ВИДЕО
- 17:03 Голям пожар лумна в София, гъст дим се извива над столицата* СНИМКИ+ВИДЕО
- 19:00 Бясна скорост, липсващ тротоар и две деца на сантиметри от трагедия ВИДЕО
- 20:00 Джебчии обраха жена в автобус в София, деца намериха и върнаха документите ѝ