57-годишен мъж от София загина след пътен инцидент в неделя. Около половин час след полунощ на път III-305 в посока с. Дерманци, автопатрул на РУ Луковит се натъкнал на катастрофирал извън пътното платно лек автомобил "Фолксваген". На шофьорското място се намирал водачът, който бил тежко ранен.
При първоначалния оглед на местопроизшествието полицейските служители установили, че фолксвагенът се е блъснал в дърво, след което е пропаднал в царевична нива.
Пробата за алкохол на водача с техническо средство отчела 1.71 промила в издишания въздух. Той бил откаран за преглед във ФСМП-Луковит, където около 04.50 часа починал.
По случая е образувано досъдебно производство и работа продължават служителите на РУ-Луковит.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол