Пловдивски лекар е починал от тежка форма на коронавирус. Медикът е издъхнал преди ден в болница, където 11 дни е бил на интубация. Близки на д-р Луков са поднесли съболезнования в личните си профили. Новината е съобщена от колеги на медика, както и негови пациенти в една от Фейсбук страниците за лекарска помощ.
"Коронавириса погуби д-р Иван Луков! Той беше нашия личен лекар! Тежка форма на коронавируа, почина след 11 дневна интубация! Приемаше неуморно пациентите по цял ден и беше винаги на първа линия. Погребението е в понеделник 15:00 на централни гробища Пловдив. Слава Богу, неговата съпруга и невероятно добър педиатър, която също беше в болница я изписаха с сега се възстановява вкъщи! Поклон пред геройството на всички лекари, които се грижат за здравето на българите! Нека Господ бъде милостив над душите на всички загинали и им отвори Царството Небесно! Почивай в мир д-р Луков!!!", пише Иван Горялов.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО