56-годишен служител на БДЖ е загинал при инцидента с пътнически влак в Кресненското дефиле, в района на жп гара "Пейо Яворов".
Както ви съобщихме, инцидентът стана около 19:30 часа в събота.
Пътническият влак се е движел по разписание от София към Кулата, а по информация от полицията служителят на БДЖ се е движел близо до линията. Мъжът, който е от град Кресна, е починал на място.
На двамата машинисти на влака са направени проби за употреба на алкохол и наркотични вещества, които са отрицателни.
За случая е уведомена Инспекцията по труда в Благоевград.
Образувано е досъдебно производство.
Прочетете още
- 11:21 Кървавата баня в Угърчин: Разследват ревност, любовен триъгълник и връзка с бивш затворник СНИМКИ
- 13:45 Нова сглобка? Кадър на ГЕРБ оглавява НАП в Пловдив
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 11:00 Непознати примамвали деца с бонбони край училище, майка подаде сигнал в полицията
