Дама сподели за грозна гледка, която отдавна е ежедневие в наш град. Тя споделя кадри, уловили покъртителното състояние на района около край детска ясла в Плевен. Потрошени тротоари, през чиито плочки прозира кал, избуяла растителност, сгради с грозни и безсмислени драсканици може да се видят от години на пречката. Но в тази среда ли трябва да растат най-малките, с тези гледки на нищета ли трябва да порастнат, смятайки ги за нещо съвсем необичайно? Тези въпроси повдига косвено Детелина Георгиева, която дава гласност на гледката.

"Ул. "Десети декември" и точно до детска ясла - с години на никой не прави впечатление и децата ще свикнат, че е нормално! И нов тротоар в Свищов", пише Детелина Георгиева. В ярък контраст тя споделя и кадър на новообновен тротоар в роден град - на снимката се виждат новичките плочки, прилежно подредени в правилни редове.

Публикацията ѝ бързо-бързо привлича вниманието на плевенчани, а хората са единодушни, че подобни гледки не трябва да има в града. Но мнозина констатират, че ситуацията там е такава от година, като самите са израснали в тази среда.

"То там е така от 35 години поне. Учил съм в тази детска градина преди 34 - 35г. и си е все същото. С разликата, че тотото работеше и имаше някакъв магазин до него", пише Никола Нишонев.

"Децата ни са нищо за тях отдавна. Както и за държавата. Краде се, граби се, обира се, руши се и т.н.", констатира С. Иванчев.

"Откакто се помня е така! Почти половин век!", отбелязва Габриела П.

"Откакто се помня е все така", допълва и друга дама.

Някои специалисти са на мнение, че средата може да влияе на начина на живот на хората, която я обитават. Какво е въздействието на запущението в Плевен върху живота на вече порасналите плевенчани... може само да гадаем, но и да се надяваме, че новите поколения ще израснат не сред разбити тротоари и буренясали улици, а в среда на чистота и ред.