Общинската болница „Свети Мина“ няма да бъде изцяло трансформирана в Ковид такава, а ще открие само частично легла за лечение на заразени пациенти. Това заявиха днес на брифинг зам.-кметът Анести Тимчев и д-р Калин Калинов, директор дирекция "Здравеопазване" към Община Пловдив. Решението е взето след детайлен медицински одит на възможностите на лечебното заведение и констатацията на експерти в областта.
От днес ще бъде издаде заповед на РЗИ, която ще отмени трансформирането на болницата. Кметът на Здравко Димитров вече е провел разговор със здравната инспекция.
От 137 легла в база първа ще бъдат определени само 60 легла за ковид болни.
„Днес беше взето едно адекватно решение предвид възможностите на болницата, като имахме предвид нейните кадрови и технически възможности. Опитахме се да обезпечим максимално лечебното заведение, като направихме много усилия и постигнахме много. Промяната на статута и е при нечовешки условия. Обърнахме се за помощ и към военните, които се отзоваха. Обезпечихме болницата с лични предпазни средства. В момента се работи по изграждането на кислородна инсталация. Въпреки това, болницата не отговаря на редица изисквания“, заяви д-р Калин Калинов.
Прочетете още
- 17:53 Емрах Стораро пак в центъра на скандал: твърдят, че кара Porsche в пешеходната зона на Созопол
- 18:21 Тежка катастрофа на пътя Добрич - Варна: има ранени, сред които и деца
- 14:30 Пред GlasNews говори майката на изчезналата 11-годишна Наталия
- 21:00 Свали си панталона и тръгна към мен: Жена разказа за шокиращ инцидент на спирка в София