Съветът за електронни медии осъжда всяко насилие, което нарушава човешки права и свободи, а насилието срещу журналисти е позор за всяко общество. Това се казва в позиция на съвета, изпратена до медиите.

СЕМ настоява всеки да уважава работата на журналистите и репортерските екипи, защото журналистите са "очите и ушите" на гражданското общество и всеки опит те да бъдат "обгазени" или наранени е атентат срещу свободата на словото.

СЕМ се обявява срещу крайния антагонизъм и политическото противопоставяне, което взривява гражданския мир и разбирателство в обществото.

Демокрацията е диалог, а не война. 

Насилието не е аргумент, а безсилие пред свободното слово, се казва още в позицията на СЕМ. 

Позицията на СЕМ беше разпространена след като стана ясно, че журналисти - репортери и оператори, са били обгазени на днешния протест пред парламента. Повече по темата четете ТУК:

Над 40 сигнала до Спешна помощ от протеста! Обгазени, ударени, колабирали... СНИМКИ

Снимка: Булфото, Операторът на bTV Борислав Мавров, напръскан с лютив спрей от полицията