В "Пирогов" тази нощ издъхна 52-годишният шофьор на линейка Спас Г. от Благоевград.
Спаско, както всички в центъра за спешна медицинска помощ го наричат, се сринал само за 3 дни, вследствие на коронавирусна инфекция. Закаран е спешно в "Пирогов ", но не успял да пребори вируса и издъхнал, съобщи struma.com.
"Мъж като скала, а падна жертва на вируса", разказват колегите му.
Спас е сред героите на първа линия, които в тези трудни дни се опълчват на заразата, изпълнявайки задълженията си. От началото на епидемията до смъртта си той е транспортирал болни пациенти до здравното заведение.
Припомняме, че броят на новите случаи в областта непрекъснато расте. В момента има петима медици с COVID-19 - сред тях 2 джипита, които се лекуват.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив