„Това не е едностранен процес, и касае взаимни договорености, особено за страни в района. Това е една от препоръките на Европейската комисия. Премиерът инициира разговори с държавници от региона, за да се облекчи режима, но това е извън компетенциите на щаба. PSR тестът не заменя карантината, тъй като може да се установи на 10-ия ден заразата. Карантинните мерки са най-сигурното нещо“, коментира Мутафчийски.
Според него към този момент е по-безопасно да се пътува с кола, а не със самолет.
„ЕК препоръчва реципрочни мерки, точно това, което нашият премиер препоръчва – разговори в регионален мащаб и те да се водят между страни, в които се прилагат еднакви мерки и еднаква епидемиологична картина“, заяви той.
Според него има възможност климатичните инсталации в самолетите да бъдат променени, така че да са сходни с тези в болниците.
„За да има такъв вид туризъм трябва да има ясни правила от ЕК, докато не бъдат изяснени, естествено е, че автомобилният туризъм остава препоръчителен“, коментира Мутафчийски.
Прочетете още
- 16:59 „Ще дойдете ли с нас на бала?" Ученици трогнаха свой учител с уникална покана СНИМКИ
- 17:28 Нетаняху подозира Тръмп в заговор с Иран зад гърба на Израел
- 14:56 ГДБОП разби престъпна банда! Задържаха 8 души, иззеха пари и лъскави коли СНИМКИ
- 16:12 Жената на Васил Костадинов брани имиджа му с класифицирана информация