От 9 октомври в АЕЦ „Козлодуй” започва годишният планов ремонт на шести блок. Спирането на ядрената мощност е съгласувано с Централно диспечерско управление към „Електроенергиен системен оператор” след предварително подадено заявление, съобщават от централата.„
Изпълнението на ремонта е обезпечено с ресурси и квалифициран персонал. Предвижда се той да приключи до края на ноември.
Заради цените на горивата: Поскъпват основни стоки и услуги
По време на престоя на блока ще бъдат извършени планираните ремонти дейности, профилактика и техническо обслужване на системите и съоръженията, което ще осигури безопасната и надеждна експлоатация и стабилни енергийни доставки през есенно-зимния период.
Успоредно с това ще бъдат реализирани планираните мероприятия, свързани с дългосрочната експлоатация на блоковете на атомната централа. Реакторът на шести блок ще бъде презареден със свежо ядрено гориво за следващата 29-а горивна кампания.
Пети блок на АЕЦ „Козлодуй” работи съгласно графика за електропроизводство.
Изминалият септември - най-горещ! 2023 се очаква да счупи температурен рекорд
Прочетете още
- 12:00 Лили – 76-годишната жена, която показа как се обича квартал СНИМКИ
- 13:00 Той защити България от британската трибуна Кой е Уилям Гладстон?
- 14:00 "Риболовен сезон 2025 – открит!" Столичани се изправиха с хумор срещу дупките СНИМКА
- 11:00 Столичанка алармира за нашествие от кърлежи – 13 извадени само за 15 минути СНИМКА