Докато снегът на север трупа и затрупва, докато опашки от тежкотоварни камиони блокират пътища, камиони закъсват, а снимки от непочистените настилки "задръстват" мрежата, в двата ни най-големи морски градове - Варна и Бургас... плуват. Дъждът, който още не е преминал в сняг, успя да удави улици и... да извика чувството за хумор на българите. Хумор, хумор, ама през сълзи.

"Нов басейн в Меден рудник!", написа потребител на Facebook и постна снимки от локвите в бургаския квартал. От коментарите под поста разбираме, че това не е нещо кардинално ново за бургазлии, нито пък че Меден рудник е единственото място, където това се случва. Но така и така депресията заради ковида витае във въздуха, хората решиха да я разсеят с малко смях:

"Меден рудник- Българската Венеция!"

"Како, къде ти е банският?" 

"Зазимих гоооо - голяма грешка!"

В същото време, докато в Бургас се канят да вадят лодките (все пак са морски хора!), във Варна зевзеци призоваха да се грабват тривките и хавлиите и... на баняяяя!

"Пешеходната пътека на бул. "Съборни", срещу стоматологията след 60-тия й ремонт! Сега пак наново ще се разбива и ще се върши двойна работа. Всеки кмет би вложил парите в облагородяване, но отговорният би го направил с повече контрол и перспектива", написа варненка и също постна две снимки на "удавения" булевард. Който, разбира се, не е единствен - във Владиславово било същото.

И забавата започна:

"Декемврийски воден парк?"

"Все пак варненци би трябвало да могат да плуват и би било удоволствие за тях, а не препятствие, от което да мрънкат."

"Спортът възпитава!"

"И не само това - водата през зимата калява."

"Кой ти е виновен, че нямаш плавници?"

"Преди майсторите ползваха един уред, наречен нивелир, но явно употребата му е отпаднала в съвременното строене..."