12-годишно дете е пострадало от токов удар, след като се покачило на мачтов трафопост в Ямболско. Инцидентът е станал снощи в село Завой.
Това съобщи пред журналисти кметът на община Тунджа Георги Георгиев.
Момчето е прието в Отделението по реанимация на ямболската болница „Св. Пантелеймон“ - с изгаряния по лицето и тялото. Към момента състоянието му е стабилно и няма опасност за живота му, пише Дарик.
Работници пострадаха при токов удар
Предстоят му операции, казаха от лечебното заведение. Детето е играло с приятели около съоръжението на електропреносната мрежа, по обяснения на другите деца и родители, каза още кметът на община Тунджа. Георгиев подчерта, че мачтовият трафопост е бил обезопасен от електроразпределителното дружество - с табели и еднометрова ограда.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход