Лекарите, медицинските сестри, акушерките и лаборантите, работещи в МБАЛ Велинград, подават колективна оставка. За това съобщиха самите те в писмо до жителите на общината и медиите.
Основните мотиви на хората в бели престилки са „непрекъснатото променящи се заповеди, указания, правила и инструкции на МЗ, РЗИ и НЗОК относно лечението и поведението спрямо болни с Covid-19”. Лекарите се чувстват унизени и дълбоко огорчени от "безотговорното и некомпетентно отношение и вменяването им на чувство за вина от кмета на Сърница", който ги обвини в нежелание да изпълняват професията си.
Медиците от Велинград излязоха пред болницата! Подават оставка! СНИМКИ
Освен това лекарите от Велинград се чувствали изненадани, обезпокоени и оскърбени от „безотговорното политизиране на случаите на Covid-19 в районите на Доспат, Сърница, Барутин и Грашево.
Ето пълния текст на съобщението на работещите в МБАЛ Велинград:


Прочетете още
- 09:00 Момче, днес ти си героят! Спасител във Варна вади хора от морето един след друг
- 08:00 "Чисто своеволие"?: Странно съоръжение се появи пред вход на блок СНИМКА
- 09:26 Ректорът на МУ-София получи максимална оценка и за втората година от мандата си
- 16:13 Стършел ужили мъж на пътя за Варна, Спешна помощ го пресрещна за минути СНИМКИ
БРАВО 01:11, 25.06.2020
"ВСЕКА ЖАБА ДА СИ ЗНАЕ ГЬОЛА".ЛЕКАРИТЕ УЧАТ И СПЕЦИАЛИЗИРАТ ЗА НАЧАЛО 10 ГОДИНИ. ПОЛИТИЧЕСКИТЕЕ ДЕЯТЕЛИ ДА ЗАМЕСТЯТ МЕДИЦИТЕ СЛЕЕД КАТО МНОГО ГОВОРЯТ