Варна въвежда безплатен транспорт всички ученици, студенти, пенсионери и хора с увреждания.
Предложението на групата на ГЕРБ получи подкрепата на 31 общински съветници на днешното заседание на местния парламент. Нито един съветник не беше "против", а 11 души гласуваха с "въздържал се".
Предвижда се безплатното пътуване за тези групи от хора да влезе в сила от 1 януари 2025 г.
Пътуващите до петте села в общината – Тополи, Константиново, Казашко, Звездица и Каменар, както и до к.к. „Златни пясъци", Аладжа манастир и местността Корабостроител /Крушките/ вече ще плащат по 40 лева месечно. Картата за 90 дни ще струва 110 лева, за 180 дни – 215 лева, а за 1 година – 420 лева.
Според местния парламент Варна е първият град с такава крачка. Наша бърза справка обаче показа, че Стамболийски пръв въвежда безплатния транспорт, който дори е такъв за абсолютно всички в общината.
Очаквайте подробности!
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол