Утре над западните райони облачността ще е значителна, но само на отделни места в планинските части ще превали краткотрайно, докато над източната половина от страната ще е предимно слънчево. Вятърът ще е умерен, временно силен и ще е с посока от изток-североизток, като в областите Добрич, Варна и Бургас поривите могат да достигнат скорост до около 90 км/ч.

По Черноморието ще бъде слънчево. Температурата на морската вода е 23°-25°. Вълнението на морето ще бъде около 2-3 бала, а на север около 4 бала.

Психолог назова 5 начина да не изпаднете в депресия през есента

Облачно ще бъде и над масивите от Западна България, като само на отделни места ще има валежи от дъжд. На изток ще е предимно слънчево. Ще бъде обаче ветровито, ще духа умерен, временно силен вятър от изток-североизток.

В близките дни вятърът ще е до умерен, в Дунавската равнина и Източна България и временно силен. Ще преобладава слънчево време с повече облаци над Южна България, но вероятността за валежи е малка. Максималните температури ще бъдат между 24° и 29°.

 Във вторник и сряда ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността над планинските райони, но валежи не се очакват. Ще духа до умерен, в Дунавската равнина и Източна България - силен североизточен вятър. Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 24° и 29°.