Прогнозите на синоптиците се сбъднаха и сняг трупа над половината страна. Снежинките в столицата и областта започнаха да падат още от снощи, като към момента снежната покривка вече 10 см.
Няколко сантиметра покривка има по високите части на източната половина на Дунавската равнина, а по-дебела в планините и Предбалкана.
В южната част на страната, като изключим високите места, към този час има предимно валежи от дъжд.
Докато за шофьорите това е кошмар, то за много други е дългоочаквана радост. Няколко инцидента в страната с аварирали автомобили и камиони вече бяха регистрирани, но няма засега няма тежки такива.
Тихо се сипе, та чак до сряда. Изненадите на времето – от четвъртък!
Бялата покривка над дърветата в паркове и различни части на градовете обаче радва дечицата, които нямат търпение да излязат навън и да си играят в снега.
От много нерви няма смисъл, така че нека да имаме просто едно наум на пътя и да повече да се радваме на бялата приказка. Без това в последните години все по-рядко я виждаме...
Снимки: Фейсбук










Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО