Перник излиза на протест. Поводът - от понеделник в града и околните населени места е въведен воден режим. Причината - драстично ниското ниво на язовир Студена, предаде Нова.
Протестът ще започне в 9 часа пред сградата на ВиК- Перник. Хората настояват някой да поеме отговорност и да реши проблема.
От старта на водния режим до момента са получени стотици сигнали за аварии в Перник и областта. А десетки хора се оплакват, че ВиК-дружеството не спазва графика за спиране и съответно пускане на водата.
Така се стига и до ситуации, при които едни нямат вода цяло денонощие, а при други тя изобщо не е спирала.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив