Колаж на PlovdivDerby.com; Снимка: Sportal.bg

Ботев Пловдив успя да устиска равенство 1:1 срещу брутално подпирания в този мач от главния съдия Никола Попов Левски!

Давиде Мариани беше точен от несъществуваща дузпа в 35-ата минута. Реферът Никола Попов посочи бялата точка, след като топката удари рамото на Филипов при опит на удар на Паулиньо. Съдията обаче не спря до тук с бруталното си рязане на канарчетата.

Кристиан Димитров изравни в 47-ата минута и се наложи Попов да продължи със свирката си към домакините. Капитанът на Ботев Пд Лъчезар Балтанов закъсня със шпагат в защита, но прибра крака си, но въпреки това беше изгонен в 50-ата минута заради втори жълт картон. На повторенията се видя, че Балтанов се предпази да извърши нарушение, но през сините очила на Попов, явно положението е изглеждало друго яче. Капитанът на жълто-черните ще пропусне четвъртфинала с Черно море през седмицата.