Нефтохимик (Бургас) завърши лагера си във Велинград с победа. Днес на стадион "Орчо Войвода" в Панагюрище футболистите на Диян Петков се наложиха с 6:1 над местния аматьорски Оборище (Панагюрище).

Наставникът на Нефтохимик за последен път, през този подготвителен период, включи в игра всички футболисти, но в оставащите проверки тимът ще излиза с титулярен състав. Първата част на днешния двубой завърши при резултат 2:1 за бургаския тим. Той бе открит от Димитър Костадинов в 33-aта минута, а две минути по-късно аванса на "шейховете" удвои Деян Христов. Малко преди почивката домакините намалиха до 2:1 от дузпа.

През втората чат доминацията на "шейховете" продължи. Иван Колев добави още две попадения за Нефтохимик, а последните два гола бяха дело на Живко Петков, който оформи крайното 6:1.

Отборът на Нефтохимик се прибира в Бургас, където ще продължи подготовка за началото на Втора лига.

Снимка: neftochimic.com