Благоевградският женски футболен отбор Спортика победи с 4:1 Енко Пловдив и се класира на финал за купата на България. Това стана след като преди дни отборът на Спортика си осигури сребърните медали от държавното първенство по футбол при жените . Момичетата от Благоевград имаха сериозно преимущество през цялата среща. Преди почивката Здравка Парапунова изведе Спортика напред в резултата. След почивката Енко изравни, но с две попадения на Антонина Шопска и едно на Вени Сърбинска победата бе факт. Момичетата от Пловдив в безсилието си получи и два червени картона и завърши мача с 9 човека. Спортика излиза във финалната среща срещу шампиона и хегемон НСА. Срещата е в сряда от 18.30 часа в националната ни футболна база в Бояна.