Челси победи Барселона с 2:1 в контролна среща. Тами Абрахам прониза вратата на Тер Стеген в 34-ата минута на срещата. Титуляр за каталунците е новото попълнение на клуба - Антоан Гризман, който не се отличи с кой знае каква игра. В 81-ата минута на срещата Рос Баркли направи резултата 2:0 в полза на лондонския тим. Иван Ракитич вкара почетното попадение за испанците в края на двубоя с красив удар.

Барселона създаде първото голово положение още в първата минута на двубоя. Ориол Бускетс стреля с глава след корнер, насочвайки топката на половин метър над гредата. В седмата минута Емерсон центрира остро отляво - Самюел Юмтити успя да избие на ръба на малкото наказателно поле.

В 15-ата минута Барселона изгради страхотна атака с близки подавания, при която Усман Дембеле беше изведен сам срещу вратаря Кепа Арисабалага, ала не намери точното продължение. В 24-ата Маунт успя да измъкне топката от Юмтити и отправи опасен удар от около 20 метра, но топката не намери целта.

В 34-ата минута Абрахам прониза вратата на съперника, въпреки усилията на каталунците да стигнат поне до изравняването до почивката, това не се случи, пише Gong.bg.

През втората част Барселона продължи да търси попадението с по-активна игра, но все така не достигаше до попадение.

В 66-ата минута на срещата Иван Ракитич пробва мерника си, но отново гол нямаше. Челси направи резултата 2:0 в 81-ата минута на срещата, когато Баркли се разписа във вратата на испанския тим, на която беше Нето. В края на двубоя Иван Ракитич фиксира крайния резултат, след като се разписа в полза на Барса.

Така Челси записа престижна победа над испанския шампион.

Барселона - Челси 1:2
голмайстори: 0:1 Абрахам (34), 0:2 Рос Баркли (81), 1:2 Ракитич (90)

Ето и съставите на двата отбора:
Барселона: Тер Стеген, Сержи Роберто, Пике, Юмтити, Алба, Ориол Бускетс, Серхио Бускетс, Рики Пуч, Дембеле, Гризман, Коядо (Нето; Семедо, Тодибо, Лангле, Хайме; Де Йонг, Ракитич, Аленя; Малком, Карлес Перес, Рафиня)

Челси: Арисабалага, Аспиликуета, Кристенсен, Давид Луис, Емерсон, Жоржиньо, Ковачич, Педро, Маунт, Пулишич, Абрахам (Томори, Зума, Микел Алонсо, Баркли, Жиру, Кенеди)