Дижон победи гостуващия Монако с 2:0 в среща от 22-ия кръг на френската Лига 1 и вгорчи повторния дебют на Леонардо Жардим начело на тима от Княжеството след освобождаването на Тиери Анри. "Монегаските" играха от 60-ата минута с човек по-малко, след като Налдо беше изгонен с директен червен картон.
Хвон (24) изведе домакините напред в резултата след пас на Шафик, а Слити (69) оформи крайния резултат след грешка в защитата на „монегаските“. Сериозни пропуски от гостите направи Радамел Фалкао.
След успеха си Дижон заема 16-о място в класирането. Монако остава предпоследен с 15 точки.
В други срещи от кръга Ница победи у дома Ним с 2:0, Страсбург надви гостуващия Бордо с 1:0 след гол на Кени Лала (90), а Гингам загуби от Реймс с 0:1 и продължава да е последен.
Прочетете още
- 15:00 Нагла ало-измама в Скутаре: Родители получават странни обаждания от името на лекар
- 16:07 "Нормално ли е"? Мъж с въздушно оръжие стреля от балкон в София? ВИДЕА
- 16:30 Син търси справедливост: Мъж нахлул с взлом в дома на майка му и опитал да я изнасили
- 18:16 Секунди от трагедия край София: Шофьор изпреварва на сляпо и разчита другите да го пазят ВИДЕО