Отборите на Парагвай и Катар сътвориха голово зрелище за крайното 2:2 на „Маракана“ в Рио де Жанейро и спечелиха по точка в първия си мач от група „B” на Копа Америка 2019 в Бразилия. Така фаворитът Аржентина остана на дъното в групата след първите срещи, след като падна с 0:2 от Колумбия.

„Гуараните“ получиха 11-метров наказателен удар в самото начало и Оскар Кардосо (4-дузпа) бе точен от бялата точка за 1:0. Това бе и единственото попадение за първата част.

След почивката Дерлис Гонзалес (56) удвои аванса на парагвайците след пас на Алмирон. Поканеният като гост в надпреварата азиатски тим обаче не се предаде и Аломоз Али (68) намали на 2:1 след асистенция на Тарек Салман.

Боулем Кхоуки (77) изравни, възползвайки се от подаване на Акрам Афиф, оформяйки крайния резултат в срещата.

В следващия кръг Парагвай среща Аржентина, а Катар се изправя срещу лидера в групата Колумбия.