Най-дебелият човек в света - Хуан Педро Франко, започна да се движи самостоятелно.
Мексиканецът, който е на 33 годиин, беше вписан в книгата на рекордите на Гинес през декември 2016 г. с тегло от 594 кг. Оттогава той е подложи на две операции за намаляване на обема на стомаха и отслабна 294 кг., спазвайки строга диета.
"Най-важното за мен е, че отново мога да ходя. Шест години не съм напускал дома си и никъде не съм излизал, освен до болницата - каза Франко. - За мен беше голямо постижение сам да стана, да направя крачка, две, дори три. Радвам се, че започнах да се движа".
Предстои още една операция и лекарите се надяват Хуан Педро Франко да отслабне с още 200 кг.
Хуан Педро Франко има амбиция за нов рекорд - да стане човекът, отслабнал най-много.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход