Жена на 30 години роди в Кливланд след трансплантация на матка от мъртъв донор, съобщиха Асoшиейтед прес и ДПА.
Матката е трансплантирана през 2017 г., а през 2018 г. жената е забременяла след оплождане ин витро, предава БТА.
Това е първият подобен случай в Северна Америка. Първата трансплантация на матка е направена в Швеция преди пет години. В света вече има повече от 10 бебета, родени по този начин. Първата трансплантация на матка от мъртъв донор е направена в Бразилия, като бебето се роди през декември миналата година.
Болницата в Кливланд, където е станало раждането през юни, прави изпитания на метода, в което участват 10 жени. Досега са извършени пет трансплантации, три от които са успешни. Една от жените е родила. Болницата използва само матки от мъртви донори.
Прочетете още
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 14:01 Безумие край Благоевград: Кола продължи в насрещното въпреки предупрежденията СНИМКИ
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА