Учениците от СУ “Климент Охридски” в Стамболово празнуваха в аванс 24 май – Ден на българската просвета и културата и на славянската писменост.
От училището тръгна шествие с пъстри знамена и картина на двамата братя Кирил и Методий. На сцената в парка кметът Мухлис Сербест награди отличилите се детски рисунки в конкурса „С очите си видях бедата“. Малчуганите от двете училища в Стамболово и Силен получиха своите грамоти и книжки за лятната ваканция. Победителите в отделните възрастови групи са:
I-ва възрастова група – от 7 до 10 години:
1. Мелек Мустафа Осман – 10 години, СУ “Св.Климент Охридски“, Стамболово
2. Михрибан Мустафа Иса – 10 години, СУ “Св.Климент Охридски“, Стамболово
3. Ясмин Ерай Али Осман – 10 години, СУ “Св.Климент Охридски“, Стамболово
II-ра възрастова група – от 11 до 13 години:
1. Биргюл Рейхан Мустафа – 12 години, СУ “Св.Климент Охридски“, Стамболово
2. Нюргюл Метин Халил – 12 години, СУ “Св.Климент Охридски“, Стамболово
3. Салих Наджи Наим – 12 години, ОУ„Христо Ботев“, с.Силен
III-та възрастова група: Гюрхан Хасан Алиосман – 14 години, СУ Св. „Климент Охридски“, Стамболово
Проведе се кратък рецитал с песни и стихотворения, посветени на солунските братя. В двора на училището грейнаха слънца, цветя и много деца нарисувани от смелите малки художници. Накрая се престраши и кметът, който също рисува с тебешир.
Прочетете още
- 09:00 Страхувате се от упойката? Анестезиолог от Пловдив разкрива какво всъщност се случва в операционната ВИДЕО
- 16:00 Кървав ужас! Откриха мъртва млада майка в наш курорт
- 14:55 МВР пусна СНИМКА на изчезналия бизнесмен от Павликени
- 14:00 Разруха на детска площадка в Асеновград разгневи майка: „Говорете с децата си!"