11 водачи, употребили алкохол са установени при проведената през изминалата седмица операция по ТИСПОЛ.
По време на акцията, полицаите проверяваха водачите за употреба на алкохол, наркотични вещества и техните аналози.
По време на проверките следиха и за валидна застраховка „Гражданска отговорност“, невръчени електронни фишове и неплатени глоби по ЗДвП. През седмицата 3-9 юни, на територията на областта, униформените полицаи са проверили 794 водачи. От тях 11 са хванати да шофират с алкохол, а трима – след употреба на дрога. Двама шофьори са управлявали без задължителната гражданска отговорност, а на 10 са отнети свидетелствата за правоуправление за неплатени глоби.
На 27 пътници в автомобили и 125 водачи са връчени електронни фишове.
Прочетете още
- 10:16 Газова бутилка гръмна в апартамент в столичния квартал "Младост" СНИМКИ
- 08:00 Мислите, че кафето вечер не ви пречи? Учени откриха скрит ефект върху мозъка
- 07:30 Задържаха таксиметров шофьор на ONE в Пловдив, продавал дрога на тийнейджър
- 09:00 „Висока проява на професионализъм": Шофьор на столичен автобус кара, докато си гледа телефона