Трима мъже с джипове заплашиха Тихомир Петков, докато снимаше катастрофа с обърнат ТИР до хасковското село Манастир.
“Ей, махай се от тука, ей сега ще те пречукам”. С тези думи пристигналите добре охранени мъже се нахвърлиха над снимащия Петков. Със заплахи и подбутвания, те се опитаха да го прогонят.
Катастрофата е станала час по-рано, като шофьорът на ТИР-а е изгубил контрол на пътя и се е обърнал. Преди да дойдат два джипа с бургаска регистрация и тримата агресивни мъже, шофьорът на камиона обясни, че пътят е бил заледен, а той е изпуснал контрол над камиона. След сигнал, подаден на телефон 112 от заплашвания репортер, веднага на място пристигна патрулна кола на полицията. Униформените предупредиха 3-мата мъже и оттърваха от посегателство снимащия журналист(xnews.bg).
Журналисти, полицаи, пожарникари и медици пристигаме на произшествието, за да си свършим работата. На никой не му е приятно, но е професия. Всичко, което се вижда на подобни катастрофи или дори някои с фатален край, се преживява и лесно не се забравя. Затова, че си отишъл в студа на пътя през почивен ден, и дори през нощите никой не го отчита, просто си длъжен да го сториш за едно по- добро общество, което вярвам, че има.
След поредния случай на агресия, е нужна съпричастност към нашата работа, която се оказва, че никак не е лесна, дори в случай като този опасна.
автор: Тихомит Петков
Прочетете още
- 07:45 Без скалпел: Екип лекари от Пловдив лекува рак и камъни в жлъчката през устата
- 10:00 „Ми що не, майна": "Пловдивски" мерцедес разбуни духовете в София СНИМКА
- 09:00 Полицаи помогнаха при спешен случай в София и обраха овациите в мрежата ВИДЕО
- 12:00 ТикТок предизвикателство остави 15-годишен с изгаряне: опасна мода с дезодорант