Тракийци и гости от цяла България се стекоха на Илиева нива за традиционния събор на 2 юни.
Тогава се навършват 106 години от масовото избиване на тракийски бежанци в района на Ивайловград. Поклонението започна със заупокойна молитва и едноминутно мълчание. То бе организирано от община Ивайловград.
Присъстваха вицепрезидентът Илияна Йотова, областният управител на Хасково Станислав Дечев и кметът на Ивайловград Диана Овчарова.
Венци и цветя пред издигнатия мемориален паметник поднесоха тракийски дружества от цялата страна, институции и граждани.
Прочетете още
- 11:00 Брадва полетя от блок и падна на метър от жена в Асеновград
- 10:17 Тийнейджъри с тротинетки нападнаха велосипедистка в „Обеля"
- 08:00 Дайте по една детска количка на властимащите и ги пратете в подлезите на София ВИДЕО
- 09:11 Деца замериха в главата жена с воден балон в Пловдив, тя не е единствената им "жертва"