4 години "лишаване от свобода" при първоначален "общ" режим получи
бившият главен архитект на община
Корджали Делин Запартов.
Той беше признат от окръжните магистрати за виновен в получаването на подкуп в качеството си на дльжностно лице в размер на 38 000 лева.
Сумата била дадена за да изврши действие по служба - да изпълни задълженията си за съгласуване,
одобрение на проектна документация и издаване на разрешение за строеж за обект “Многофамилна жилищна сграда с гаражи" в Кърджали.
Освен това бившият главен архитект ще трябва да плати глоба от 9 000 лева и му беше наложено и наказание „Лишаване от право да заема определена дльжност", както и „Лишаване от право да упражнява определена професия". И двете за срок от пет години.
Делин Запартов беше осъден също да
заплати в полза на Държавата сумата в размер на 38 000 лв., представляваща предмет на престъплението.
Другият подсъдим по делото - Златко П., срещу който имаше повдигнато обвинение като помагач на бившия главен архитект, беше признат за невиновен и оправдан.
Присъдата на съда не е окончателна и подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативния съд в Пловдив.
Прочетете още
- 08:00 Слънцето „дръпна спусъка": магнитна буря удря Земята днес
- 10:00 Сливналия избухна: За това никога няма да станем европейци, а ще си останем в Ориента
- 11:00 Будителят Мартин сервира на bTV горещата чаша - за пиене без захар и без цензура
- 12:00 Ракета на Илон Мъск едва не разби три пътнически самолета с 450 души на борда ВИДЕО