Днес, 29 април 2025 г., Районна прокуратура-Пловдив се самосезира по публикации в медиите и разпореди проверка във връзка с изнесени данни за 15-годишно момиче, изпаднало в тежко състояние след употреба на вейп в гр. Пловдив.
Наблюдаващият прокурор е дал указания за събиране на данни относно състоянието на детето, прилагане на медицинска документация, снемане на обяснения от очевидци, както и установяване на начина на придобиване на устройството.
Проверката се извършва с оглед на събиране на данни за извършено престъпление по чл. 350 от Наказателния кодекс – за изготвяне, предлагане или продаване на опасни за здравето на хората вещества. Срокът за приключването е десетдневен. Проверката е възложена да бъде извършена от служители на ОД на МВР – Пловдив.
Тийнейджърка от Пловдив е в кома след употреба на вейп
Какво е състоянието на момичето, изпаднало в кома след употреба на вейп
Прочетете още
- 15:44 Трима са пострадали при катастрофата между кола и камион край Пловдив
- 16:45 Законно ли е? Багер дълбае в основата на Мелнишките пирамиди СНИМКА
- 14:00 Бяла приказка в родопско село, намиращо се едва на час от Пловдив
- 18:16 Зловеща катастрофа на „Тракия": Кола се заби под тир край Ихтиман СНИМКИ